Wydarzenia

Podziękowania dla "Dżiny" i jej przewodnika.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku podinsp. Ryszarda Tyki wpłynęły podziękowania dla przewodnika psa asp. Tomasza Baj, za pomoc w odnalezieniu zaginionego mieszkańca powiatu jarosławskiego.

„Wyrazy uznania kieruję do przewodnika psa asp. Tomasza Baj, który podczas prowadzonych działań wykazał się skutecznością oraz pełnym profesjonalizmem godnym naśladowania. Postawa wymienionego funkcjonariusze niewątpliwie zasługuje na wyróżnienie”. Takie zdania czytamy w liście z podziękowaniami od Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu podinsp. Jana Wojtowicza, które otrzymał Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku podinsp. Ryszard Tyka.

Przypominamy, że poszukiwania rozpoczęto w nocy z 18/19 maja br. Informację o zaginięciu przekazała żona mężczyzny, która poinformowała mundurowych, że jej mąż chce targnąć się na własne życie. Do działań funkcjonariuszy z jarosławskiej komendy dołączył asp. Tomasz Baj wraz z psem służbowym z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Dżina (Lingwa) podjęła trop i doprowadziła policjanta do gęstych zarośli, w których znajdował się poszukiwany 46-latek.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy oraz pomocy ze strony policyjnego przewodnika z psem służbowym, po niespełna 4 godzinach od zgłoszenia mężczyzna został odnaleziony.

Powrót na górę strony