Wydarzenia

Kierował samochodem mając ponad promil

Policjanci z leżajskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego renaultem. Okazało się, że był nietrzeźwy. Policyjny alkomat wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Wczoraj przed godz. 18, funkcjonariusze z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, podczas pełnionej służby na terenie miasta, zauważyli kierującego renaultem, którego styl jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Mężczyzną okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,2 promila alkoholu.

Samochód, którym kierował mężczyzna został zabezpieczony, a on sam, ze względu na swój stan został przekazany pod opiekę osobie przez niego wskazanej. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, a dodatkowo odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Policja przypomina, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolości do lat 2.

Powrót na górę strony