Wydarzenia

Pijany kierowca opla stracił prawo jazdy

Policjanci z Leżajska zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Policyjny alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj po godz. 13, funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, podczas służby patrolowej na terenie Brzózy Królewskiej, zauważyli kierującego samochodem marki Opel, którego styl jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa, policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 47-letni mieszkaniec Brzózy Królewskiej. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Samochód, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna został zabezpieczony, a on sam, ze względu na swój stan został przekazany pod opiekę rodzinie. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy.

47-latek za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje, aby po spożyciu alkoholu kategorycznie nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu! Kierowanie w stanie nietrzeźwości, to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim zagrożenie życia i zdrowia kierującego, podróżujących z nim pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje zaburzenia percepcji.

Powrót na górę strony